Epic, Fortnite Oyuncularını Banladı! Peki, Neden?

Oyuncular tarafından büyük bir ilgiyle oynanan Fortnite, kısa müddette milyonlarca oyuncuyu kendine çekmeyi başarmıştı. Şu an tüm dünyada 250 milyondan fazla oyuncusu bulunan Fortnite, elbette böylesi bir sansasyonel muvaffakiyete imza atınca, dolayısı ile hakkında düzenlenecek bir Dünya Kupası tertibinin mükafatı de yüksek oluyor. Kısa bir mühlet evvel başlayan Fornite World Cup aktifliğinin ödül havuzunda 3 milyon dolar var ve oyuncular bu paradan hisse almak için çaba ediyorlar; bazıları hakkıyla, bazıları hileyle… Evet, Epic Games, Fortnite World Cup’a hile karışmış durumda…

Fortnite Dünya Kupası elemelerinin birinci haftası geride kalırken, birinci hafta sonucunda 1200’den fazla hileci Epic Games tarafından tespit edilerek banlanmış. Bunlar ortasında turnuvaya birden fazla hesap ile katılanların oranı bir epey yüksek. Öte yandan ortalarında hesap paylaşımı yapanlar, kasıtlı olarak ilişkiyi kesenler ve yazlım kullananlar da mevcut. Neyse ki Epic Games tüm bunları bulup ortadan kaldırmayı başarmış. En azından söylenen, hile yapan herkesin tespit edildiği.

Elbette finallerin gerçekleşeceği 26 Temmuz’a kadar mühlet daha uzun. Bakalım o vakte dek bu olayların tekrarı yahut gibisi ne kadar yaşanacak.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir