Fast & Furious’tan Yeni Fragman!

Dünyanın en tanınan aksiyon serilerinden Fast & Furious (Hızlı ve Öfkeli) serisi şimdiden sekiz sinemada, sinema tutkunları ile buluştu. Seri, eleştirmenlerden geçer not alırken, 6 milyar dolara yakın gişe hasılatı elde etmeyi de başardı. Serinin yıldızlarından Paul Walker, çok süratte kaza yapıp, hayatını kaybedince; yedinci sinemadan itibaren Fast & Furious’in ismi sırf Furious’a (Öfkeli) evrildi.

Bu derece gişe hasılatı elde eden bir üretimin, yan sinemasının çevrilmesi değil; çevrilmemesi imkan dışıydı. Sinemaların, Vin Diesel’dan sonra en tanınan isimleri Dwayne Johnson(kendisi dünyanın en çok para kazanan aktörleri ortasında tepede yer alıyor) ve Jason Statham bir spin-off sinemasına imza atıyor. İkilinin başrolleri üstlendiği spin-off(yan eser olarak da nitelendirebiliriz) yapımı Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw, 2 Ağustos 2019 tarihinde, beyaz perdede gösterime girecek. Sinemada;  Dwayne Johnson, Jason Statham, Idris Elba, Vanessa Kirby ve Helen Mirren üzere isimler yer alacak. Üretimin direktörlüğünü ise David Leitch üstlenecek. David Leitch;  John Wick ve Deadpool 2 üzere kült yapıtlara imza atmıştı. David Leitch, Deadpool 3’de de yapımcılık ve direktörlük vazifelerine de layık görüldü.

Süratli ve Öfkeli 8 ise 22 Mayıs 2020’da sinemada yayınlanacak. Kelam konusu sinemada Dwayne Johsonn ve Jason Statham yer almayacak. Bahsi geçen ikili çekimlerine birkaç ay içinde başlayacak dokuzuncu ve onuncu sinemanın takımında yer alacak. 9. ve 10. sinemaların direktörlük koltuğunda ise Star Trek ve True Detective ile tanıdığımız usta isim Justin Lin oturacak.

Karşınızda yeni sinemanın, çokça aksiyon içeren fragmanı:

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw – Official Trailer #2 [HD]

Hobbs & Shaw In Theaters August 2, 2019 After eight films that have amassed almost $5 billion worldwide, the Fast & Furious franchise now features its first stand-alone vehicle as Dwayne Johnson and Jason Statham reprise their roles as Luke Hobbs and Deckard Shaw in Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw. Ever since hulking lawman Hobbs (Johnson), a loyal agent of America’s Diplomatic Security Service, and lawless outcast Shaw (Statham), a former British military seçkine operative, first faced off in 2015’s Furious 7, the duo have swapped smack talk and body blows as they’ve tried to take each other down. But when cyber-genetically enhanced anarchist Brixton (Idris Elba) gains control of an insidious bio-threat that could alter humanity forever — and bests a brilliant and fearless rogue MI6 agent (The Crown’s Vanessa Kirby), who just happens to be Shaw’s sister — these two sworn enemies will have to partner up to bring down the only guy who might be badder than themselves. Hobbs & Shaw blasts open a new door in the Fast universe as it hurtles action across the globe, from Los Angeles to London and from the toxic wasteland of Chernobyl to the lush beauty of Samoa. Directed by David Leitch (Deadpool 2) from a script by longtime Fast & Furious narrative architect Chris Morgan, the sinema is produced by Morgan, Johnson, Statham and Hiram Garcia. The executive producers are Dany Garcia, Kelly McCormick, Steven Chasman, Ethan Smith and Ainsley Davies.

 

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir