Fortnite yeni bir ölü nokta daha kazandı

Oyun dünyasının en çok dikkat çeken üretimi olmasına rağmen Fortnite oyununda kimi yanlışların önüne geçilebilmiş değil. Oyuncuların sebepsiz formda ölmesine ve ganimetlerini düşürmesine neden olan meyyit noktalar bunların en çok eleştirileni.

Can sıkıyor

Meyyit noktalar oyundaki kusurlar olarak kabul ediliyor. Bu bölgeye gelen oyuncu sebepsiz yere ölerek eleniyor. Ganimetleri ise etrafa saçılıyor. Yeniden mevzudan habersiz olarak ganimeti almak için buraya gelen öbür oyuncular da gerisi arkasına ganimet bırakarak eleniyor. Bu noktada adeta kimsenin dokunamadığı bir ganimet dağı oluşuyor.

Meyyit noktalar genelde haritanın pek çok yerinde mevcut fakat keşfedilmediği için bilinmiyor. Bu noktalar ya birinci günden beri var ya da yeni bir güncelleme sonrasında oluşuyor. Epic Games bu soruna kesin bir tahlil bulmuş değil.

Geçen dönem Tilted Towers bölgesi meyyit nokta ile ünlenmişti. Pek çok oyuncu ganimetleri alabilmek için bu noktaya atlayış yapıyor lakin sonrasında ölüyordu. Yanardağ ile Tilted Towers yıkıldı ve dokuzuncu dönemde Neo Tilted ortaya çıktı. Bununla birlikte meyyit nokta hala devam ediyor.

Meyyit nokta yapının güney doğusundaki bir dağın kenarında bulunuyor. Zirveden aşağı hakikat inen oyuncular bir anda ölüyor ve eleniyor. Reddit üzerinde bununla ilgili pek çok paylaşım mevcut.

 

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir