Galaxy Fold’u Sadece Samsung’a Tamir Ettirin

Piyasaya sürülmek üzere olan Galaxy Fold’u onarmak, tam bir kabus olabilir. Bunun nedeni muhtemelen aklınıza birinci gelen neden değil.

Galaxy Fold’un 7,3 inç’lik ekranı Weibo’da ortaya çıkan bir ayrıntılı incelemeye nazaran basitçe sökülebiliyor. Güç olan, 4,6 inç’lik ön ekranı çıkarmak. Ekranın çıkarma süreci sırasında çatladığı gözleniyor.

Galaxy Fold sıradan bir telefon olmadığından, arızalanması halinde onu rastgele bir telefon tamircisine götürüp tamir ettirmeye kalkmak, hakikat bir tercih olmayabilir. İnceleme, menteşenin beş ana bileşenden oluştuğunu, yalnızca birisine gelecek hasarın tüm aygıtı kullanılmaz hale getirebildiğini gösteriyor. Bu yüzden tamirat işini yalnızca Samsung’un yapmasında yarar var.

Telefonu inceleyen gizemli şahsa nazaran menteşe bileşenlerini kusursuz biçimde hizalamak gerekiyor, aksi halde ekran, katlanma sistemi ve başka bileşenler hasar görüyor. Parçalama işini ekseriyetle yapan iFixit’in de Galaxy Fold hakkında birebir şeyleri söyleyip söylemeyeceği merak konusu.

Tekrarlamak gerekirse Galaxy Fold’a bir servet döktükten sonra onu tamir ettirmek için alternatif yollar aramamanızda yarar var. Aksi halde garantiyi kaybedeceğiniz üzere telefonunuzdan da olabilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir