Galaxy Note 10 HTML5 sızıntısı ekran en-boy oranını ortaya çıkardı

Samsung’un bu yıl merakla beklenen Note 10 serisini tanıtmasına birkaç ay kaldı ama sızıntılar hâlâ pek fazla sayılmaz. Şimdiye kadar elde edilen küçük küçük bilgilere nazaran pil kapasitesinde artış ve daha süratli şarj özellikleri beklenirken yeni HTML5 testine nazaran ekran çözünürlüğü olmasa da en-boy oranı ortaya çıktı.
Geçen yıl Galaxy Note 9 ile S-Pen’e odaklanan Samsung’un bu yıl art kameralara odaklanacağı iddia ediliyor. Çinli üreticilerin, başta Huawei olmak üzere bölüm önderi kameralar ortaya çıkarmasıyla Samsung’un satışları düşmeye başlamıştı. Galaxy Note 10 ile yeterli bir yanıt vereceğini düşündüğümüz Samsung, ne yapacak kesin bir bilgimiz yok.
SM-N976V kod isimli bir aygıtın çalıştırdığı HTML5 testine nazaran aygıt, Android 9 sürümüne sahip ve ekran çözünürlüğü 412×869. Bu pencereli yürütülmüş teste nazaran Galaxy Note 10, tıpkı S10 ailesi üzere 19:9 en-boy oranına sahip olacak. Samsung’un bu en uzunluk oranına ek olarak Infinity-O paneli bu modelde de kullanması bekleniyor.

Galaxy S10 serisiyle şimdiki bilgilere nazaran bu kadar benzeri olacak bir Note 10, kendisini nasıl ayırt edilir hâle getirecek şimdi bir fikrimiz yok. Buna ek olarak bilgilere nazaran bu yıl standart Note 10 modelinin yanı sıra bir de Note 10 Pro çıkarmasını beklediğimiz Samsung, bu iki modelin de 5G varyantlarını eklediğimizde toplam dört farklı Note ile karşımıza çıkacak. Tasarım manasında Galaxy S10+ ile çok emsal olacağını beklediğimiz bu aygıtlar, kullanıcıların akıllarını elbet karıştıracaktır.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir