Google arama sonuçlarında artık oynatılabilir Podcast’leri listeliyor

Google’ın Podcast odaklı arama sonuçları bu hafta başında Google I/O etkinliğinde duyurulduktan kısa bir müddet sonra kullanıcılara sunuldu. Artık bir Podcast’i (müzk yahut konuşma içerikli dijital yayınlar) arayıp bulduktan sonra, oynat düğmesine basarak podcasts.google.com‘a yönlendirileceksiniz ve buradan Google’ın web oynatıcısı ile dinleyebileceksiniz.

Şirketler Podcast yayınlarına ehemmiyet veriyor

Mart ayında birinci defa ortaya çıkan Google’ın bu web oynatıcısı, geçen yıl Android için kullanıma sunulan Google Podcasts uygulamasına misal denetimlere sahip. Podcast’i ileri yahut geri sarabilir, oynatma suratını denetim edebilirsiniz. Google hesabınızı kullanarak oynatma sürecinin aygıtlarınız ortasında senkronize bir formda gerçekleşmesini sağlamanız da mümkün.
Uygulamadaki en büyük sınırlama ise, arabirimin sırf bir Podcast’teki kısımlara göz atmanıza müsaade vermesi. Buradan farklı Podcast’lere geçiş yapamıyorsunuz. Google, son vakitlerde web tabanlı bir Podcast oynatıcısını kullanıma sunan tek şirket değil. Nisan ayında Apple’da Podcast’in web arayüzüne çeşitli güncellemeler getirmişti.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir