Google Play Store kullanılmayan uygulamaları silmeyi öneriyor

Google kendisi için yılın en kıymetli aktifliği olan Google I/O 2019‘u geride bıraktı. Aktiflikte Google eserleriyle ilgili birçok özellik duyurusu yapıldı. Hatta kimileri kullanabilir durumda. Google Play Store’da da yeni bir değişim fark edildi. Google Play Store yolladığı bildirimle, uzun müddettir kullanılmayan uygulamaları silmeyi öneriyor.

Telefonda yer açmanıza yardımcı olacak

Bilhassa telefonunuzun hafızası dolmak üzereyse size de bu bildirimin gelme ihtimali epey yüksek. Gelen bildirim açıldığında kullanmadığınız uygulamalardan oluşan bir liste görülüyor. Bu listede en uzun müddettir kullanılmayan uygulama en başa yerleştirilmiş ve istediklerinizi seçerek toplu biçimde kaldırabilmenize imkan tanınıyor. 
Yeni özellik hakkında birçok bilinmeyen var. Örneğin uygulamaların ne kadar müddet sonrasında “uzun müddettir kullanılmayan” kategorisine dahil edildiği meçhul. Hatta depolama sorunu yaşamıyorsanız bu bildirimi görecek misiniz o da bilinmiyor.
Sonuç olarak Google, uygulama mağazasına eklediği kolay bilhassa depolama alanına yönelik kullanışlı teklifler vermeye başlayacak. Uzun müddet kullanmadığınız uygulamaları görmeniz boşuna yer işgal etmelerini engellemek açısından faydalı olacaktır. Özelliğin tüm kullanıcılara dağıtılıp dağıtılmadığı da şimdi öğrenilemedi. 

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir