Huawei İçin Gelen Son Raporlar Dikkat Çekici

Huawei, tüm dünyada popülerliğini ve dolayısı ile gelirini arttırmayı sürdürüyor. Üç aylık sonuçlarını açıklayan Huawei, bir sefer daha büyümesini sürdürdüğünü gösterdi. Son devirde bilhassa ABD ile ortası açık olan Çinli teknoloji devi, buna karşın pastadaki hissesini arttırmaya devam etmesi de dikkat çekiyor.

Yayınlanan raporlara nazaran Huawei’nin birinci çeyrek geliri yıllık bazda yüzde 39 artmış durumda. 179.7 milyar Çin Yuanı, yani yaklaşık 26.76 milyar ABD Doları gelir elde eden Huawei, bu gelirinin değerli bir ölçüsünü da elbette akıllı telefon sevkiyatından elde ediyor. ABD’de hala aygıt satamamasına karşın, birinci çeyrekte 59 milyon akıllı telefon satışı yapan Huawei, bölümdeki süratli büyümesini sürdürüyor.

O denli ki Huawei’nin akıllı telefon sevkiyatı 2018 yılı içinde yüzde 33.6 oranında artmış durumda. Buna rağmen Samsung’un sevkiyatında yüzde 8, Apple’ın akıllı telefon sevkiyatı ise yüzde 3.2 oranında düşmüş durumda.

Elbette Çinli üreticinin tek gelir kaynağını akıllı telefonlar oluşturmuyor. Bunun dışında B2B alanında da faaliyet gösteren Huawei, PC, giyilebilir aygıtlar ve akıllı mesken eserleriyle de tüketicilerin karşısına çıkıyor. Kuşkusuz 5G konusunda da Huawei kıymetli bir teknoloji devi.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir