iOS 13 Dört Yeni Animoji İle Gelebilir

Alışıldığı üzere Apple yıllık WWDC aktifliğini, iOS taşınabilir işletim sisteminin yeni sürümünün yeni detaylarını ve özelliklerini tanıtmak için kullanıyor ve yeni işletim sistemi, o zamanki yeni iPhone’ların gelmesiyle birlikte birkaç ay sonra piyasaya sürülüyor.

Bu yıl WWDC’nin 3 Haziran tarihinde yapılması planlanıyor ve iOS 13’ün odakta olmasını bekliyoruz – bu, iOS 13’ün ne getireceğini tam olarak öğrenmek için önümüzde kısa bir vakit dilimi bırakıyor.

Söylentiler şu ana dek iOS 13’ün getireceği özellikler hakkında net bir tablo çizmeye başladı. Yeni bir rapora nazaran, iPad’ler yeni işletim sürümü ile arayüzlerinde büyük bir revizyon geçirmenin yanı sıra sistem çapında bir karanlık mod ve uygulama sekmelerine kavuşacak.

Bununla birlikte iOS 13, yeni Animoji yüzlerini de beraberinde getirecek. Apple, bu bahiste bir açıklamada bulunmuş olmasa da yeni bir sızıntı dört Animoji yüzünün daha gelebileceğine işaret ediyor.

Geliştirici Steven Troughton-Smith‘e nazaran, en son iPhone’ların kullanıcılarının kavuşacağı Animojilerin ortasında bir ineğin, ahtapotun ve farenin yanı sıra bir emoji yüzü de bulunacak.

Animojilere katılacak dört yüzün ortasından standart emoji yüzü çok eğlenceli üzere gözükse de, dikkat çeken Animojilerin başında fare geliyor çünkü bu fare, öylesine bir fare olmayabilir. Apple, kullanıcılarına marka içeriği getirmek için Disney ile paydaşlık kurmuştu – halihazırda Mickey Mouse ve Minnie Mouse Apple Watch yüzleri kullanılabiliyor. Bu yüzden, bu fare Animoji’nin yalnızca bir fare mi yoksa Disney’in en sevilen karakterlerinden biri mi olacağını vakit gösterecek.

Animoji özelliği, iPad Pro ile birlikte iPhone XS, XS Max ve iPhone XR ve iPhone X modellerinde mevcut.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir