Mayıs 2019 Güncellemesinde “USB Engeli”

Windows 10’un en son güncellemesini yüklemeye çalışanlar, harici bir USB aygıtı yahut SD kart takılı iken bunu yapamadıklarını fark ettiler.

Son test etaplarında olan Mayıs 2019 güncellemesindeki bir sorun, USB aygıtları yahut SD kartlar bağlıyken şoförlere yanlış harf atanmasına neden olabiliyor. Windows’un harici ve dahili olan, bağlı her şoföre bir harf atadığının farkındasınızdır. Mayıs 2019 güncellemesini yüklerken bu atamalar değişebiliyor. Şoför harflerinin değişmesi, can sıkan problemlerin doğmasına yol açabiliyor.

Sorunun yalnızca USB şoförler üzere çıkartılabilen aygıtlarla kısıtlı olmadığının altını çizmek gerekiyor. Microsoft bu yüzden USB şoförü bağlı olan aygıtlarda güncelleme yüklemeyi kabul etmiyor. Güncellemeyi yüklemek için harici USB aygıtlarını yahut SD kartları sökmeniz ve sistemi tekrar başlatmanız kâfi oluyor. Bunun akabinde Mayıs 2019 güncellemesi yüklenebilir hale geliyor.

Harici şoför bağlı değilken dahili şoför harflerinde rastgele bir karışıklık olmadığı belirtiliyor.

Bu sorun Mayıs 2019 güncellemesi herkes için yayınlanana dek onarılabilir. Microsoft’un Ekim 2018 güncellemesindeki belge silme sorunu üzere bir fiyaskoya tekrar yol açmak istemediğinden eminiz. Üstelik firma, güncellemeleri test etme konusunda çok daha ihtimamlı davranma kelamı vermişti.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir