Panasonic’ten “Hayat Kurtaran Teknoloji”

Sandefjord İtfaiyesi’nin çalışanları ihbarlara giderken her vakit araçlarında Panasonic TOUGHBOOK G1 bulunduruyor. Araçların konsoluna monte edilen girişine takılan aygıt, bariyer ve köprülerin pozisyonuna ek olarak en süratli rotayı da gösteriyor.

Sıcağa, soğuğa, darbeye, güneş ışığına ve suya dayanıyor

Her şartta kullanılabilen bir tablete sahip olmanın kritik bir ehemmiyete sahip olduğunu belirten Sandefjord Yangın ve Kurtarma Hizmetleri Harekat Amiri Jan Helge Olson, “Hem grubumuzun hem de ekipmanımızın omuzlarına yük bindiren ağır şartlarda çalışıyoruz. Ateşi söndürürken tableti elimden bırakmam gerekebiliyor, ki tablet de sıcaklığa dayanabiliyor. İşimizi yaparken sıkça su kullandığımızdan bahsetmiyorum bile. Suya, ısıya, soğuğa, darbeye ve güneş ışığına dayanamayan aygıtın bizim işimizde hiçbir fonksiyonu yok. Panasonic TOUGHBOOK G1, işimizi daha tesirli bir halde yapmamıza yardımcı olan bir araç,” dedi.

Pazarın en düzgünü

Acil durum hizmetleri kuruluşlarına BT tahlilleri sunan Locus’un 2005’te Panasonic’in çevik aygıtlarının bayisi olduğunu belirten Locus Kurumsal Bölge Müdürü Reidar Falkensten de “TOUGHBOOK’un aksiyon sinemalarında daima kullanılmasının bir sebebi var. Katiyetle pazarda bulabileceğiniz en yeterli aygıt. Acil durum hizmetleri kuruluşlarının tedarikçisi olarak onlara en âlâ aygıtı sunmamız gerekiyor ve bu noktada tercihimiz Panasonic’ten yana. Kesintiye uğramadan kullanılabiliyor olması en sevdiğimiz özelliklerinden birisi,” dedi.
 
Her vakit en süratli rota
TOUGHBOOK G1 ve Locus’un sağladığı yazılımı kullanan Sandefjord İtfaiyesi, acil bir durum ortaya çıktığında her vakit en süratli rotayı kullanacaklarını biliyor. İlgi Noktaları (POI) sayesinde itfaiyeciler bariyerler ve köprüler üzere başka pürüzleri görebiliyor. Çalışanlar ekrana kolay bir dokunuşla bariyerleri açabiliyor.
 
Reidar Falkensten, kelamlarına şu halde devam ediyor: “Son versiyonda dingil yükü ve köprü yüksekliği üzere parametreler ekledik. Aygıt birebir vakitte araçların kullanması gereken en süratli rotayı ve kullanıma hazır yangın musluklarının yerlerini de gösteriyor. Binaların değerli bölgelerini farklı sembollerle gösteren çizimler de aygıtta yer alıyor.”
 
En şiddetli ortamlar için geliştirildi
En kuvvetli ortamların bile üstesinden gelecek formda geliştirilen TOUGHBOOK G1, acil durum hizmetleri kuruluşları için uygun bir aygıt haline geliyor. Ayrıyeten aygıtlar gerek duyulduğunda birçok uygulamayla birlikte kullanılabilen yüksek çözünürlüklü kameralarla da donatılabiliyor. Windows 10 işletim sistemiyle çalışan aygıt, 11 saatlik batarya ömrü sunuyor. Aygıtı kapatmadan değiştirilebilen opsiyonel bataryayla bu mühlet 22 saate çıkıyor.
 
Jan Helge Olsen, “Bu aygıt itfaiyeler ve tüm acil durum hizmetleri kuruluşları için değer biçilemez bir bedele sahip. Acil durumlarda grupların tesirli ve büsbütün hazır bir biçimde çalışabilmesi için gereken her şeyi sunan çevik ve emniyetli bir iş aracı” diyerek kelamlarını bitiriyor.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir