Park Halindeki Tesla Böyle Yandı!

Tesla’nin elektrikli arabası Model S‘in kendi kendine yandığını gösteren görüntü, endişeye neden oldu.

Birinci başta Çince toplumsal platform Weibo’da paylaşılan görüntü, daha sonra Twitter’da da yaygın biçimde paylaşılmaya başlandı. Reuters’a nazaran Tesla Model S, Şanghay’daki bir otoparkta alev aldı. Yangının neden çıktığı şimdi bilinmiyor lakin Tesla’nın durumu incelemek için bir kadrosu görevlendirdiği söyleniyor. Görüntüde park halindeki aracın altından dumanlar geldiği, akabinde bir anda bütün aracın alevler içinde kaldığı gözleniyor. Görüntü kısa, lakin yandaki araçların da yangından hasar gördüğünü varsayım etmek güç değil.

Good or bad, negative or positive I will post anything about Tesla or EVs in China. This happened today in Shanghai, China ???? 1st generation Tesla Model S caught Fire ?? underground car park.#Tesla #TeslaChina #ModelS #Fire #China #Shanghai #??? #?? $TSLA pic.twitter.com/HOwMcvulV1

— Jay in Shanghai (@ShanghaiJayin) April 21, 2019

Tesla, Reuters’a yaptığı açıklamada durumu incelemek üzere bir grubu anında gönderdiklerini söyledi. Firma, “şu ana kadar öğrendiğimiz kadarıyla kimseye ziyan gelmedi,” dedi.

Reuters’a nazaran 2013’ten bu yana en az 14 Tesla modelinde yangın çıktı. Bu yangınların birçok yaşanan bir kazadan sonra, muhtemelen pilin hasar görmesiyle çıktı. CEO Elon Musk, Tesla’ların yangın riskinin içten yanmalı araçlara nazaran daha düşük olduğunu söylemişti. Lakin lityum iyon piller bir sefer yanmaya başladıklarında, söndürülmesi daha güç olabiliyor.

Tesla görüntüde görünen arabası inceleyene kadar olayla ilgili bir sonuca varmak mümkün olmayacak üzere görünüyor.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir