Razer Blade 15, 9.Nesil Intel ve RTX’le Daha Güçlü

Razer, 9. Jenerasyon Intel Core  i7 6 Core işlemcileriyle donatılmış olan Razer Blade 15 dizüstü bilgisayar serisinin hem gelişmiş hem de baz modellerinde güncellemeleri duyurdu. Razer Blade 15 Advanced modelleri artık 240Hz Full HD yahut 4K OLED dokunmatik ekran seçeneğiyle satışa sunulacak, Razer Blade 15 Base modeli ise 144Hz Full HD ve GeForce RTX  grafik kartlarına sahip olacak.

Razer Kurucusu ve CEO’su Min-Liang Tan, “Razer Blade 15, hardcore oyuncular ve usta kullanıcılar için harika bir arkadaştır,” diyor. “Şimdi, en şiddetli oyuncuların bile muhtaçlıklarını karşılamak, atletleri ve içerik yaratıcılarını desteklemek için birebir ince form faktörüyle daha da fazla performans sergiliyoruz.”

Tabanına Vurun

Yeni 9. Jenerasyon Intel Core  i7-9750H 6 Core işlemcinin ötesinde, yeni Razer Blade 15 Base, özel renk kalibrasyonu ile daha süratli 144Hz Full HD (1920×1080) ekrana yükseltildi. Yeni ekran konfigürasyonu, hareket halindeyken akıcı bir oyun tecrübesi sunmak için artık güçlü bir NVIDIA GeForce RTX  2060 ile eşleştirildi.

Intel’in En Yenisi ve En Yeterlisi

Yeni Razer Blade 15 Advanced, 2,6 GHz suratında çalışan ve Max Turbo ile 4,5 GHz’e kadar artan en yeni 9. kuşak Intel Core  i7-9750H CPU ile geliyor. Yeni 6 çekirdekli işlemci, içerik üreticilerine daha az iş akışı ve daha yüksek verimlilik sunarken, oyunculara darboğaz azaltma ve daha âlâ çoklu vazife takibi yapma imkanı sunuyor. Razer Blade 15 Advanced modelleri, 2,4 Gbps’ye ulaşabilen yeni Intel Wi-Fi 6 AX200 WLAN kartına sahip olacak ve böylelikle kullanıcılar güncellemeleri beklerken daha az vakit harcayıp daha fazla oyun oynamasına imkan sunacak.

Ultra-Hızlı 240Hz Full HD

Razer Blade 15 Advanced’in yeni 15.6 “Full HD (1920×1080) 240Hz yenileme suratı ekranı ile dizüstü bilgisayar oyun tecrübenizi en üst seviyeye çıkarın.Düşmanları avlamaktan, uzun dokümanlar ortasında gezinmeye kadar, uçtan uca ekrandaki yüksek yenileme suratı, genel olarak daha süratli ve daha eğlenceli bir deneyim sağlayacaktır. Ekran sRGB renk gamının% 100’ünü kapsarken kutusundan harika görseller tecrübesi sunmak için özel olarak ayarlanmış bir formda geliyor.

Parlamayı azaltmak için mat bir yüzeye sahip olan Razer Blade 15 Advanced, 240Hz ekran ile her an her yerde oyun oynamak için harikadır.

Mükemmel 4K OLED

Razer Blade 15 Advanced 4K OLED yapılandırması, mümkün olan en yüksek performansı sağlamak için NVIDIA’nın GeForce RTX  2080 tarafından çalıştırılmaktadır. 4K OLED ekran, DCI-P3 renk gamının% 100’ünü kapsarken, HDR 400 Gerçek Siyah sertifikası ve güçlü canlı imajları meselesiz bir formda sunan 1ms’lik bir cevap oranına ile de performansını arttırıyor. Ekran, azaltılmış mavi ışık çıkışı için TUV sertifikasına sahip, kullanıcıların gözlerinin zorlanmasını sınırlayan bir dokunmatik ekrandır.

Razer Avantajı

Razer Blade ailesi, personellik ile performans ortasındaki bütünlüğü temsil eder. Her bir dizüstü bilgisayar, tek bir uçak sınıfı alüminyum bloğundan CNC ile işlenmiştir ve şık ve çizilmeye karşı güçlü bir dış yüzey oluşturmak için mat bir yüzeyle anotlanmıştır. İşletim sistemi, performansı düşüren gereksiz uygulamalar olmadan, yazılımsız kalır. Geniş cam dokunmatik yüzey, her tıklamanın eksiksiz olmasını sağlamak için Windows hassas şoförlerle birlikte gelir. Gelişmiş modeller, kişiselleştirilebilir anahtar başına Razer Chroma art aydınlatma özelliğine sahipken, Baz modeller klavyelerinde tek bölgeli aydınlatma dizaynını kullanıyor. Her iki klavye de 16,.8M renk çeşitleriyle özelleştirilebilir.

FİYAT & SATIŞA ÇIKIŞ

Base Model – 1.999$ USD;
Advanced Model 2.399$ USD’den başlayan fiyatlarla

Euro fiyatları:

 • Blade Pro 17:
  RTX 2060: 2.699,99€
  RTX 2070 Max-Q: 3.049,99€
  RTX 2080 Max-Q: 3.499,99€

 • Blade 15 Base/Advanced:
  Base-Model: 2.149€
  Advanced-Model: 599,99€’dan başlayan fiyatlarla

Razer’ın bu modelleri ülkemizde ise satışta olmayacak. Lakin yurt dışından temin edebilir ve https://www.razer.com adresinden ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir