Retweet metinleri artık görsel içeriklerle desteklenecek

Son periyotta kullanıcı sayısını arttıramayan ve gelir kaybı yaşayan Twitter’ın radikal değişiklikler yaptığına şahit oluyoruz. Karakter sınırlamasını 280 düzeyine çıkaran platform Retweet bileşenini de kökten değiştiriyor.

Varlıklı içerik

Twitter platformunda bir gönderiye farklı reaksiyon seçenekleri sunuluyor. Bunlar Beğeni, Yanıt ve Retweet halinde. Yanıt özelliği gönderiye fotoğraf ve görüntü üzere içeriklerle güçlü karşılıklar vermenizi sağlıyor. Bununla birlikte Retweet özelliği yalnızca metin ve emoji dayanağı sunuyor.

Retweet özelliğinin Yanıt özelliğine nazaran daha fazla öne çıkıyor olması yalnızca metin takviyesinin dezavantaja dönmesine neden oluyordu. Twitter kullanıcılardan gelen bildirimleri kıymetlendirerek radikal bir değişiklik yaptı.

Bundan bu türlü bir gönderiyi Retweet ederken kullanıcılar fotoğraf, görüntü, GIF üzere görsel içeriklerle de destekleyebilecekler. Böylelikle daha güçlü bir tabir usulü ortaya çıkacak. Bu değişikliğin etkileşimi arttırması bekleniyor. Güçlü Retweet özelliği birinci olarak taşınabilir uygulamalar ve taşınabilir web uygulaması üzerinde kullanıma sunuldu. Masa üstü tarafında ise önümüzdeki aylar işaret ediliyor.

 

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir