Samsung Galaxy S10 Satışları Patladı!

Samsung, kısa bir müddet evvel yeni amiral gemisi Galaxy S10 ve Galaxy S10 Plus’ı satışa sunmuştu. Ayrıyeten yeniden S10’un daha ekonomik modeli Galaxy S10e de tekrar birebir anda tüketicilerle buluşmuştu. Yeni telefonlar otoriteler tarafından olduğu kadar anlaşılan tüketiciler tarafından da bir oldukça beğenilmiş. Çünkü satış sayıları Güney Koreli takımı hayli tatmin edici görünüyor.

ABD’den gelen bilgilere nazaran, Galaxy S10, Galaxy S10 Plus ve Galaxy S10e’nin satışları tam gaz devam ediyor. Bir tahlile nazaran, 2018 yılında Galaxy S9 ve Galaxy S9 Plus’ın satışa çıktığı hafta yapılan satışlar, Galaxy S10’ların gerisinde kalmış. Tam sayı verecek olursak, Galaxy S10, Galaxy S10 Plus ve Galaxy S10e’nin açılış haftası satış oranı, Galaxy S9 ve Galaxy S9 Plus’tan yüzde 16 daha fazla.

Bu satış başarısı kuşkusuz Samsung’un yeni ürettiği Galaxy S10 ailesinin tüketiciler tarafından daha süratli benimsendiğinin göstergesi. Kısa bir mühlet evvel Samsung’un önümüzdeki 10 yıl boyunca akıllı telefon pazarında liderliğini muhafazaya devam edeceği tezinde bulunan Samsung CEO’su DJ Koh, bunda haklı çıkar mı şimdiden bir şey söylemek güç, lakin bu satış muvaffakiyetinin, bir manada bu uzun yolun birinci adımı olduğunu söyleyebiliriz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir