ShadowHammer’dan Etkilenen Sadece Asus Değil!

Kısa bir mühlet evvel ortaya çıkan ShadowHammer saldırısı, Asus’un Live Update, yani canlı yazılım güncellemesini vurmuştu. Bunu ortaya çıkartan Kaspersky, çabucak hususla ilgili bir açıklama yaparken, bu akına maruz kalanların ne yapmaları gerektiğini kendi blogunda duyurmuştu. Öte yandan Asus da elbette hususa süratlice el atmıştı ve yaptığı açıklamayla hücumun sadece makul kümelerle hudutlu olduğunu lisana getirmişti. Lakin ShadowHammer’ın vurduğu sırf Asus değilmiş…

Yeni gelen bilgilere nazaran ShadowHammer, Asus’un yanı sıra 3 farklı Asya oyun şirketini de gayesine almış. Bunlar ortasında Electronics Extreme, Innovative Extremist ve Zepetto yer alırken, öte yandan ismi açıklanmayan bir diğer oyun şirketinin ve hatta bir holdingin ve Güney Kore’de bir ilaç şirketinin de bu taarruza maruz kaldığı ortaya çıkmış durumda.

Başka şirketler elbette bizim mevzumuzun dışında. Fakat işin teknoloji ayağında şayet Asus bilgisayar kullanıcısı iseniz, rastgele bir hücuma kalmamak için Asus Live Update Utility yazılımın en son sürümünü indirip güncellemenizi değerle tavsiye ederiz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir