Word Online yazılımında yapay zekâ en büyük yardımcınız olacak

Son devirde yapay zekâ tabanlı yardımcı uygulamaların daha sık hayatımıza girmeye başladığını görüyoruz. Bulut tabanlı söz işlemci Word Online da yakın vakitte yeni bir yapay zekâ asistanına kavuşacak.

Ideas nedir?

BUILD 2019 konferansında yapılan açıklamaya nazaran Ideas ismindeki yapay zekâ takviyeli yazım asistanı Word Online ile çalışırken sağ kısımda ortaya çıkıyor. Makine öğrenme lisanı sayesinde kullanıcısını daima tanıyan araç farklı mevzularda yardımcı oluyor.

Örneğin yapılan yanlışların düzeltilmesi, karmaşık cümleler yazarken daha sade hale gelmesi için takviye, yeniden yazım esnasında cümlelerin daha kapsayıcı olabilmesi için tavsiyeler bunlar ortasında.

Daha detaylı olarak ise örneğin çok sayfalı bir doküman içerisinde değerli olan noktaları otomatik olarak ayırabiliyor. Ya da şirketiniz aboneyse Microsoft Graph üzerinden kısaltmaları açabiliyor ve okuma vaktinizi iddia edebiliyor.

Başka taraftan Word Dizayncısı ismindeki eklenti ile tablolar üzere dokümanın farklı kısımlarını stilize edebiliyorsunuz. Ideas özelliği Office Insiders kullanıcılarına Haziran ayında sunulacak. Sonbaharda ise herkesin kullanımına açılacak.

 

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir