Yeni Chrome güncellemesi, sizi sayfada kalmaya zorlayan web sitelerini durduracak

İnternet’te gezinirken kullanıcıların canını sıkan birinci hususların başında, web sitelerinde istekleri dışında gerçekleşen süreçler gelir. Bunların başında da bildirim kutucukları ve web sayfasını terk etmemizi engelleyen küçük pencereler yer alıyor. Fakat âlâ haber şu ki Google bu duruma bir tahlil getirecek.

Geri tuşunun işlevi güncellenecek

Birtakım web sitelerinden çıkmak için geri tuşuna bastığınızda, o sitede kalmanız için çeşitli küçük pencerelerin ve kutucukların ekranınıza geldiği ve bu süreci gerçekleştirmek için tarayıcıyı kapatmaya zorlandığınız durumlar olmuştur. Bu can sıkan ve aldatıcı durum önümüzdeki günlerde Chromium tabanlı Chrome ve Microsoft Edge üzere tarayıcılarda olmayacak.

Yapılacak yeni güncellemede, kullanıcı bir web sitesinden çıkmak için geri tuşuna bastığında, kullanıcının isteği dışında gerçekleştirilmeye çalışılan hareket gözardı edilecek. Bu sayede de rahatça siteden çıkış yapmamız mümkün olacak. Bu sevindiren değişikliğin yakın bir vakitte kullanıcılara sunulacağını da belirtmeden geçmeyelim.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir