Nokia telefonların oyun deneyimi AnTuTu skorunun ötesinde

Telefon satın almak isteyen kullanıcılar için birçok farklı kriter mevcut. Lakin bilhassa alacağı modelin performansını merak edenlerin birinci baktıkları nokta AnTuTu skoru oluyor. Telefonlar için benchmark testi uygulaması olan AnTuTu, aygıtın performansı için ön izlenim verse de kesin tecrübesi göstermiyor. Nokia da telefonlarındaki oyun tecrübesinin, AnTuTu skoru misal düzeydeki öbür telefonlara kıyasla daha yeterli olduğunu belirtiyor.

Tecrübe ile farklılaşıyor

Çoklukla AnTuTu skoru yakın olan iki aygıtın, oyun performansında da gibisi sonuçlar vereceği üzere bir yanılgı mevcut. Telefonun işletim sistemindeki özelleştirmeler, performansını daima zirve noktada tutabilmesi, kare suratı değişimleri üzere durumlar oyun tecrübesini etkileyen faktörlerden. Nokia da telefonlarını, emsal AnTuTu puanı alan rakip aygıtlarla karşılaştırarak daha güzel bir tecrübe sunduğunu söylüyor.

Taşınabilir oyunculuk gün geçtikçe daha süratli yükseliyor. Battle royale üzere akımların telefonlarda da beğenilmesi bunun en kıymetli sebeplerinden. Bu bakımdan akıllı telefon üreticilerinin oyun tecrübesi odağında gelişmeler hedeflemeleri, oyuncuları şad edecektir. Görünen o ki HMD Küresel çatısı altındaki Nokia’nın temel gayelerinden biri de taşınabilir oyun oynamayı seven kullanıcıları kendisine çekebilmek.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir