Spotify’a birlikte dinle özelliği geliyor

Spotify, çevrimiçi müzik servisi dendiğinde birinci akla gelen platformlardan biri. Kullanıcılara sunduğu yeni özellikler de bunu sağlamasındaki en büyük etken. Firmanın artık de “Toplumsal Dinleme” isminde yeni bir özellik geliştirdiği ortaya çıktı.

Tıpkı anda müzik dinleyin

Yeni özellik sayesinde arkadaşlarınızla ortak çalma listeleri oluşturabiliyorsunuz. Ayrıyeten eş vakitli olarak tıpkı müziği dinleme imkanınız da var. Arkadaşlarınızla temas kurmak için haberimiz içerisindeki ekran manzaralarında de görebileceğiniz Spotify kodunu kullanıyorsunuz. Arkadaşınızın kodunu telefonunuza okuttuktan sonra yeni özelliği kullanmaya başlayabilirsiniz.

Özcesi Spotfiy uygulamasına toplumsallaşma odaklı yeni özellikler geleceğini söyleyebiliriz. Aslında Spotify’ın birebir anda müzik dinleme özelliğini Discord ile yapılan partnerlik mutabakatında görmüştük. Tüm Discord kanalı birebir anda tıpkı müziği dinleyebiliyordu. Görünen o ki gibisi bir özellik arkadaşlar ortasına da getirilecek.

Özelliğin ne vakit sunulacağı bilinmiyor. Haberimiz içerisindeki imajlar Jane Manchun Wong ismindeki bir araştırmacı tarafından paylaşıldı. Gerekli testler yapıldıktan sonra firma yeni özelliği herkese açmayı yahut geliştirmekten vazgeçmeyi seçebilir.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir